قیمت گذاری و اضافه کردن تنوع کالا

در قسمت چهارم و آخرین مرحله، نوبت به قیمت گذاری و ثبت تنوع های موجود کالای شماست و میتوانید کالایتان را بر اساس متغیر های رنگ و گارانتی، قیمت گذاری کنید.

با کلیک کردن بر روی دکمه “تنوع جدید” صفحه مربوط به قیمت گذاری باز میشود و در این قسمت باید بر اساس تنوع مورد نظر خود (رنگ و گارانتی) قیمت و اطلاعات مورد نیاز را وارد نمایید.

۱- گارانتی: در این قسمت باید گارانتی مرتبط به محصول خود را از لیست انتخاب کنید. اگر گارانتی مورد نظر خود را در لیست نیافتید میتوانید با ارسال درخواست کتبی با عنوان  “ثبت گارانتی جدید” به همراه تصویر برگه ضمانتنامه به واحد پشتیبانی، اقدام به ثبت گارانتی خود نمایید. لازم به ذکر است درخواست ثبت گارانتی معتبر برند ها و محصولات موجود در بازار، فقط توسط تولید کننده، وارد کننده و یا صاحب برند مورد نظر قابل انجام  خواهد بود.

چنانچه کالای شما فاقد گارانتی و یا شامل گارانتی نبود، گزینه “ضمانت اصالت و سلامت فیزیکی کالا” را انتخاب کنید. با انتخاب این مورد شما ضمانت خواهید داد که کالا “اصل” بوده و “از لحاظ ظاهر و عملکرد سالم است” و در غیر اینصورت کالا توسط خریدار به شما عودت خواهد شد.

۲- رنگ: در این قسمت باید رنگ کالای خود را از لیست انتخاب کنید. رنگ ها بر اساس “تیره یا روشن” بودن و “چند رنگ” بودن قابل انتخاب هستند. دقت کنید به ازای هر گارنتی و رنگ فقط میتوانید یک قیمت تعیین کنید و از ثبت قیمت های تکراری خودداری فرمایید.

۳- قیمت عمده فروشی: قیمت وارد شده در این قسمت فقط برای خریداران عمده و فروشگاه ها خرده فروشی قابل رویت خواهد بود و محصول شما در بازار “عمده فروشی بریسل” بر اساس این قیمت خریداری خواهد شد. لازم به توضیح است تمام کسانی که به قیمت های عمده فروشی سامانه دسترسی خواهند داشت قبلا توسط تیم بازاریابی بریسل انتخاب و تایید صلاحیت شده اند.

۴- قیمت خریده فروشی: در این قسمت باید “قیمت مصرف کننده“کالا را وارد کنید که به عنوان پیشفرض در سایت قابل رویت بوده و مصرف کنندگان میتوانند کالای شما را در بازار خرده فروشی بریسل خریداری نمایند.

۵- موجودی کالا: شما میتوانید موجودی اولیه کالای آماده فروش در سامانه را وارد کنید. لازم به ذکر است به ازای تعداد کالای فروخته شده از این تعداد کسر خواهد شد و شما میتوانید موجودی کالای خود را از قسمت “مدیریت فروش” به روز رسانی کنید.

۶- بازه زمانی ارسال: در این قسمت تعداد روز کاری (غیر از ایام تعطیل رسمی) که میتوانید سفارش خریداران را به ناوگان بریسل تحویل دهید را وارد کنید.

۷- تعداد در کارتن: همانطور که میدانید در بازار عمده فروشی، اغلب کالاها در بسته های چند تایی فروخته میشود و معمولا به “تعداد در کارتن” مصطلح میباشد، شما میتوانید ضریب تعداد قرار گیری کالا را در یک “کارتن مادر” یا یک “سفارش” را وارد کنید. در نظر داشته باشید فروش بر اساس ضریب مقدار وارد شده، قابل فعال یا غیر فعال شدن خواهد بود، پس بهتر است در زمان تعریف تنوع، مقدار مربوطه معیین کنید و در بخش مدیریت فروش آن را ویرایش، فعال یا غیر فعال نمایید.

۸- تعداد در سبد ضریبی از تعداد در کارتن باشد: با انتخاب گزینه “بلی” کالای شما در بازار عمده فروشی بر اساس ضریب عدد وارد شده در قسمت “تعداد در کاتن” قابل فروش و انتخاب است و با انتخاب گزینه “خیر” این امکان فعال نبوده و تعداد انتخابی با ضریب “یک” قابل فروش خواهد بود.

مثال : تعداد در کارتن = ۴ عدد    ضریب : بلی     تعداد قابل انتخاب کالا: ۴ – ۸ – ۱۲ – ۱۶ – …

مثال : تعداد در کارتن = ۴ عدد    ضریب : خیر     تعداد قابل انتخاب کالا: ۱ – ۲ – ۳ – ۴ – ۵ -۶ – …

۹- حداقل سفارش: در این قسمت میتوانید بصورت مشخص حداقل مقدار فروش در یک سفارش از کالای خود را مشخص کنید، چنانچه “ضریب تعداد در کارتنفعال باشد مقدار حداقل سفارش = تعداد در کارتن خواهد شد و اگر بخواهید مقدار را بیشتر از آن تعیین کنید میبایست ضریب مشخصی از “تعداد در کارتن” باشد.

مثال : تعداد در کارتن = ۴ عدد  ،  ضریب : خیر  ،  حد اقل سفارش: ۱ عدد  ،   تعداد قابل انتخاب کالا:  ۱ – ۲ – ۳ – ۴ – ۵ -۶ – …

مثال : تعداد در کارتن = ۴ عدد  ،  ضریب : بلی  ، حد اقل سفارش: ۱ عدد  ،   تعداد قابل انتخاب کالا:   ۴ – ۸ – ۱۲ – ۱۶ – …

مثال : تعداد در کارتن = ۴ عدد  ،  ضریب : بلی  ، حد اقل سفارش: ۱۲ عدد  ،   تعداد قابل انتخاب کالا:   ۱۲ – ۱۶ – ۲۰ – ۲۴ – …

۱۰- حداکثر سفارش: در این قسمت شما میتوانید بیشتریت تعداد کالایی که در یک سفارش قابل خریداری است را مشخص کنید. این قسمت برای مدیریت فروش کالاهای پر فروش با موجودی محدود بیشتر قابل استفاده خواهد بود.

پس از وارد کردن اطلاعات مربوط به قیمت گذاری و شرایط فروش کالا بر روی دکمه “ایجاد” کلیک کنید و تنوع خود را ثبت نمایید. شما میتوانید به تفکیک گارانتی و رنگ های موجود از محصول خود تنوع تعریف کنید.

۱۱ – مدیریت فروش: لازم به توضیح است تنوع های وارد شده در بخش “لیست تنوع” و “مدیریت فروش” در منوی اصلی قابل ویرایش ،غیر فعال سازی و حذف خواهند بود.

۱۲ – درصد اتوماتیک : جهت قیمت گذاری کالا در بازار خرده فروشی میتوانید با وارد کردن یک درصد ثابت در این قسمت بر اساس همین میزان بصورت اتوماتیک بر قیمت عمده فروشی اضافه کرده و در ستون قیمت خرده فروشی وارد نمایید که این امکان باعث میشود نیازی به محاسبه با ماشین حساب نباشد. لازم به توضیح است قیمت محاسبه شده بصورت رند محاسبه میشود.

۱۳ – ویرایش قیمت و تنوع : با کلیک کردن بر روی دکمه مورد نظر میتوانید قیمت ، موجودی، بازه زمانی ارسال، حد اقل و حد اکثر سفارش را ویرایش کنید.

۱۴ – ضریب فروش : در این قسمت میتوانید به فروش کالا در بازار “عمده فروشی” ضریب عددی بدهید، این امکان فقط در شرایط فروش کالا در بازار عمده فروشی قابلیت اجرا دارد. برای مثال اگر ضریب فروش کالایی ۴ عدد باشد خریدار عمده فقط میتواند این کالا را بصورت سبد ۴ عددی و با ضریب ۴ ( ۸- ۱۲ – ۱۶ – … ) خریداری نماید. این امکان برای فروش کالا بصورت کارتن مادر مورد استفاده قرار میگیرد.

۱۵ – فعال / غیر فعال کردن تنوع : این دکمه به شما این امکان را میدهد که بصورت سریع کالا را فعال یا غیر فعال نمایید.

16 – اعمال درصد اتوماتیک: چنانچه در قسمت درصد اتوماتیک عددی را وارد کرده باشید و در ستون قیمت عمده فروشی مربوط به کالا وارد شده باشد با کلیک کردن بر روی این دکمه قیمت خرده فروشی بر اساس افزایش به میزان درصد تعیین شده بر روی قیمت عمده فروشی در ستون قیمت خرده فروشی محاسبه و جایگذاری میشود.

خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست