در چه شرایطی میتوان کالای خریداری شده را عودت داد؟

در سامانه بریسل سفارشات مستقیما توسط تامین کنندگان اصلی کالا مدیریت، بسته بندی و ارسال میشوند لذا ممکن است مواردی ناشی از خطاهای انسانی، آسیب دیدگی های فیزیکی در زمان حمل و نقل و یا ایرادات فنی باعث شود سفارشات توسط خریدار لغو شده و یا عودت داده شوند. با توجه به اینکه بریسل یک پلتفرم واسط است حفظ حقوق تامین کنندگان و خریداران بطور همزمان مد نظر ما بوده و به نیابت از هرکدام در مقابل دیگری خود را مسوول میدانیم.
مغایرت کالا با مشخصات کالای مندرج در سایت :
– هرگونه مغایرت کالای دریافتی با سفارش ثبت شده خریداران در سایت میبایست حد اکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا  ازطریق ایمیل و یا تماس تلفنی به واحد خدمات پس از فروش سامانه بریسل اطلاع رسانی شود در غیر اینصورت عودت کالا از این طریق امکان پذیر نخواهد بود
– اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است،مانند رنگ کالا و یا مشخصات ذکر شده بر روی بسته بندی آن، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
– عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب‌سایت است.
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
– در صورتی که امکان تشخیص مغایرت و کسری اقلام همراه تنها با باز کردن بسته‌بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از این خدمت تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به بریسل بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش‌کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
چنانچه کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد :
– آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی کالا میبایست حد اکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا  ازطریق ایمیل و یا تماس تلفنی به واحد خدمات پس از فروش سامانه بریسل اطلاع رسانی شود در غیر اینصورت عودت کالا از این طریق امکان پذیر نخواهد بود.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به بریسل بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
انصراف از خرید توسط مشتری :
-انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به کالایی تعلق می‌گیرد که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمپ، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.
-چنانچه سفارش ثبت شده با ثبت نام به عنوان مصرف کننده یا همان خریدار عادی در سامانه بریسل انجام شده باشد شرایط استرداد کالا بر اساس عرف تعداد خرید در بازار خرده فروشی میباشد. ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با ماهیت مصرف کننده کالا است و شامل حق استرداد نمی‌شود).
– اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، میتوانید از طریق اطلاع رسانی به بریسل از طریق ایمیل و یا تماس تلفنی سفارش خود را لغو نمایید.
– عودت کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسایل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده شوند، از شمول این بند خارج هستند.
لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته‌بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.
همچنین در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به انضمام هزینه های آن به عهده مشتری خواهد بود.
آسیب دیدگی کالا در اثر حمل و نقل :
– آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش بریسل اطلاع داده شود.
– با توجه به بسته‌بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و بریسل تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
– لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به بریسل بازگردانده شود. برچسب‌زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
– کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش بریسل ارسال شود.
– در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل‌گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به بریسل بازگردانده شود.
 پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد بریسل در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت بریسل در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
جهت لغو سفارش، اعلام مغایرت و یا عودت کالا  “شماره سفارش” به همراه “نوع مغایرت و یا دلیل لغو، عودت سفارش” از طریق ایمیل support@brisle.com و یا شماره تماس های ۱۸۷۰ ۱۱۰ ۰۹۰۲  – ۱۸۷۱ ۱۱۰ ۰۹۰۲ – ۲-۱۸۷۰ ۸۸۴۸ ۰۲۱ اطلاع رسانی فرمایید.
خبرنامه
فهرست